auto
Posted in: Dbanie o auto

Jak dbać o auto używane na wiosnę?

Wiosna to jeden z przyjemniejszych okresów w roku. Przyroda budzi się do życia, na drogach robi się coraz lepiej, ostatni śnieg zaczyna topnieć. Warto wziąć pod uwagę zadbanie o samochód, a o czym trzeba pamiętać wiosną, mając samochód używany? Zobaczcie!

Dokładnie umycie samochodu po zimie

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, by dokładnie umyć samochód po zimie. Trzeba umyć dokładnie podwozie i nadwozie, przetrzeć lampy i nawoskować auto. Jeśli dysponujemy funduszami, warto zdecydować się na tzw. car detailing. Co to jest? Jest to zabieg, który polega na oczyszczaniu samochodu, a następnie glinkowaniu, polerowaniu i  woskowaniu. Warto wybrać jednak dobry salon, ponieważ poprzez złe glinkowanie i polerowanie, możemy zniszczyć sobie lakier w samochodzie, dlatego nie warto robić tego samemu.

Sprawdzanie stanu auta

Warto także na wiosnę wybrać się do mechanika, który sprawdzi nam samochód. Można to nazwać mini przeglądem, ale takim zrobionym dla nas. Mechanik sprawdzi hamulce, stan podwozia, jeśli trzeba, wymieni filtry na nowe oraz oleje. Dobrze jest także od razu zmienić opony na letnie, jeśli nie zapowiadają w kalendarzu zimy i przymrozków. Sprawdźmy także, jaki jest stan opon zimowych, czy będą nadawały się do nowego sezonu zimowego. Warto także na wiosnę zakupić nową matę na samochód, która przydaje się nie tylko zimą, ale też latem. Jeśli jest zbyt ciepło, warto położyć wewnątrz samochodu matę na kierownicę, by nie nagrzewać zbyt mocno jej.

Wiosna i lato to także idealny czas na różne, odkładane przez nas naprawy. Jeśli czekaliśmy z naprawami zimą, warto powoli umawiać się na naprawę z mechanikiem. Jeśli szukamy samochodów do 35000 zł używanych, warto zajrzeć na stronę salonu z używanymi autami, czyli: http://www.papis.pl/ . Jest tam wiele ciekawych modeli różnorodnych aut, także z gwarancją, dlatego z pewnością znajdziemy coś dla siebie w budżecie podanym przez nas. Samochód do 35000 zł jest niezwykle popularne, ale zwykle także stosunkowo nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *