auto
Posted in: Auta używane, Dbanie o auto

Czy warto kupić używane auto z gwarancją?

Samochody używane przyjęło się kupować albo od osób prywatnych, sprowadzane lub z komisów. Do tych ostatnich chodzimy najczęściej, nie zawsze po to, by akurat kupić auto, ale także często, by po prostu pooglądać dostępne modele lub też poprosić o rady w sprawie zakupu. Jak wiadomo, samochody używane z gwarancją to popularny rodzaj transakcji, jednak często podchodzimy do tego z rezerwą, czy tak trzeba? A może gwarancja jest czymś dobry w przypadku zakupu samochodów używanych?

Auto używane i gwarancja

Wiele salonów samochodowych, które oferują zakup auta używanego, proponuje także wykupienie gwarancji. Czy jest dobre rozwiązanie? Raczej wielu z nas wyobraża sobie zakup samochodu z gwarancją, ale nowego z salonu, a nie używanego. Na czym polega taka gwarancja? Samochody używane do mniej więcej 15 lat mogą otrzymać gwarancję, która kosztuje często około 500 zł. Dzięki temu możemy być pewno, że w razie jakiejś awarii, sprzedawca, czyli komis pokryje nam koszty naprawy samochodu, jednak będziemy musieli oddać samochód do wyznaczonego przez ten ośrodek miejsca. Jest to bardzo cenne, ponieważ wiele osób, które kupuje po raz pierwszy auto, trochę obawia się tego, jak będzie się zachowywać, a cena 500 zł nie jest wygórowaną kwotą. Raczej wiele osób może sobie dodatkowo na to pozwolić.

Warto jednak pamiętać, że należy korzystać ze sprawdzonych miejsc, które oferują tego typu gwarancję, by nie natrafić na oszustów, ale też, by była to opłacalna transakcja. Korzystając z usług: http://www.papis.pl/, będziemy mogli otrzymać naprawdę dobrą gwarancję i mieć pewność, że tam, gdzie oddamy samochód, naprawią go należycie i używając markowych i sprawdzonych części samochodowych.

Niektórzy klienci, którzy kupują samochody używane z gwarancją, narzekają, że samochody długo są naprawiane i cały proces specjalnie się wydłuża. Korzystając z Papis, unikamy tego tupu rozwiązań. Gdyż naprawa przebiega sprawnie i według wytycznych. Nie będziemy musieli się zatem niczego obawiać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *