opony
Posted in: Opony do auta

Jakie opony wybrać do samochodu, nowe, czy używane?

Opony do samochodu – niezwykle popularny temat, który dotyczy wszystkich użytkowników auta. Odwiecznym problemem wielu kierowców jest zwykle fakt, czy należy postawić na opony nowe, czy też używane i które okażą się lepsze. Dotyczy to głównie aut używanych i nic dziwnego, skoro kupując nowe auto, z salonu zazwyczaj otrzymujemy komplet opon. Co w takim razie zrobić? Na jaką opcję się zdecydować?

Nowe opony do auta używanego

Mądrym rozwiązaniem jest postawienie na opony takie, jakie nam przypadną do gustu. Kupując opony nowe, mamy pewność, że będą nam służyły przez dłuższy czas, nic dziwnego, szacuje się, że „żywotność” tego typu opon to mniej więcej 10 lat, jednak należy stale kontrolować bieżnik. To, co warto wiedzieć także to fakt, że nowe opony być może, że są najlepsze, gdyż nikt wcześniej ich nie używał, są niestety trochę drogie. Przewidziane są raczej dla osób, które mogą sobie na to pozwolić.

Opony używane

Nie da się ukryć, że komplet opon używanych kosztuje mniej więcej połowę mniej niż opon nowych, można dzięki temu naprawdę zaoszczędzić. Wiadomo, że nie możemy mieć 100% pewności, czy te opony będą dobre i jaka będzie ich jakość, jednak sprawdzając choćby bieżnik, możemy dowiedzieć się trochę o ich jakości, co to oznacza? Sprawdźmy, ile wynosi bieżnik, powinien on mieć co najmniej kilka milimetrów, wtedy możemy mieć pewność, że wybór opon był dobry. Wiadomo, że nie przewidzimy i nie sprawdzimy wszystkiego, jednak na oponach używanych letnich, czy zimowych, bez problemu przejeździmy nawet kilka sezonów.

Samochody używane z gwarancją – Poznań

Jeśli szukamy dobrych samochodów używanych z gwarancją z Poznania, możemy bez problemu zdecydować się na salon autoryzowanych samochodów używanych: http://www.papis.pl/ tam też otrzymamy dobrane opony do reszty wyposażenia samochodu. Opony używane w dobrym stanie, warto zdecydować  się na tego typu modele, gdyż nie przepłacimy zbyt wiele pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *