auto
Posted in: Dbanie o auto

Jak dbać o auto latem?

Dbanie o samochód zarówno nowy, jak i używany powinno stanowić dla nas wszystkich priorytet. Wiadomo, że nie wszyscy mają możliwość garażowania np. auta, jednak o kilka podstawowych spraw powinni się zatroszczyć. Podobnie, jak zimą, w lecie nasz samochód narażony jest na szereg różnych negatywnych czynników, więc należy o niego zadbać w należyty sposób. Na co warto zwrócić zatem uwagę? Co musimy zrobić?

Ochrona przed nagrzewaniem

Przede wszystkim warto chronić wnętrze auta przed działaniem intensywnego i naprawdę palącego słońca. O co chodzi? Musimy zakupić matę ochraniającą na przednią szybę i latem albo zakładać ją w środku albo na zewnątrz. Dlaczego w środku? Zakładając ją w środku, dbamy o to między innymi, by kierownica się nie nagrzewała zbyt intensywnie. Warto zatem zwrócić na to szczególną uwagę. Kolejnym, ważnym krokiem, który pozwoli nam uchronić nieco auto od działania negatywnych czynników zewnętrznych, jest albo garażowanie auta albo przykrywanie go specjalną plandeką. Jest to niezwykle istotna czynność, która pozwoli samochodowi nieco lepiej funkcjonować, nie będzie on się nagrzewał, a tym samym nie będzie się niszczyła karoseria.

Mycie i ważna rada

Powinniśmy także pamiętać, że auto trzeba regularnie myć, aby nie osadzały się na nim nadmiary błota oraz innych, niesprzyjających substancji dla karoserii. Mimo że pada deszcz, nie należy lekceważyć mycia, deszcz nie domywa lakiery czy podwozia, a wręcz wpływa negatywnie na lakier, powodując np. uszkodzenia. A o czym trzeba jeszcze pamiętać latem? Pamiętajmy, dbając o samochód, że dbamy też o najbliższych i zwierzęta, nie zostawiajmy ich zatem samych a aucie!

Samochody używane – salon Poznań

Jeśli interesują nas samochody używane z salonu w Poznaniu lub najbliższych okolicach, powinniśmy zajrzeć na stronę: http://www.papis.pl/, tam znajdziemy wielu ciekawych i spełniających nasze wymagania modeli, z pewnością uda się wybrać coś dla nas, nawet, jeśli szukamy auta używanego z gwarancją. Warto zajrzeć na tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *