auto zima
Posted in: Dbanie o auto

Jak dbać o auto zimą?

Jak wiadomo, zima jest niezwykle inwazyjna, jeśli chodzi o samochody i ich stan, np., nadwozia i podwozia. Dlaczego? Przede wszystkim temu, że bardzo często są minusowe temperatury oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, co nie sprzyja jakości podwozia i nadwozia samochodu, zwłaszcza używanego. Jeśli jednak dostosujemy się odpowiednio do warunków panujących, może udać nam się dobrze zadbać o samochód o tej porze roku, zarówno o nowy, jak i w szczególności o używany.

Mycie i garażowanie

Auto zimą narażone jest na mróz, śnieg, a nawet czasem deszcz, niekorzystne warunki atmosferyczne, które źle wpływają na stan podwozia. Inaczej nie można tego nazwać. Można temu jednak zaradzić w bardzo prosty sposób. To, co przede wszystkim musi zostać zrobione, to porządne mycie samochodu od spodu. Pojedźmy autem na myjnię i wymyjmy dół, a do tego koła i chlapacze. Pozwoli to na mniejsze tworzenie się rdzy. Kolejną, istotną kwestią jest garażowanie samochodu. Niestety, nie trudno ukryć, że samochód garażowany o wiele lepiej zachowuje swój dobry stan techniczny. Mowa tu oczywiście o samochodach garażowanych nie tylko przy domach, ale także np. w garażach podziemnych. Jeśli mamy taką możliwość, warto z niej skorzystać.

Wymiana akumulatora

Kolejną kwestią jest utrzymanie w dobrym stanie akumulatora. Nie jest tajemnicą, że jeśli temperatura na zewnątrz spada, akumulator ma dużo mniejszą moc, dlatego powinien być co jakiś czas wymieniany. Gdy wiemy, że nasz akumulator jest starszy albo też dopiero co kupiliśmy używany samochód, postarajmy się kupić nowy, sprawniejszy akumulator do naszego auta.

Samochody używane wielkopolska

Samochody używane w Wielkopolsce są świetnym pomysłem na zakup auta dla ludzi z tamtych okolic. Jeśli zatem rzeczywiście szukamy tam auta, warto prześledzić ofertę: http://www.papis.pl/, Z pewnością znajdziemy ciekawe modele, które nas zainteresują najbardziej. Co istotne, możemy tam także sprawdzić samochody z gwarancją, dzięki temu będziemy mieli pewność, że w razie czego dostaniemy możliwość, np. zapłaty za naprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *