auto
Posted in: Dbanie o auto

Jak dbać o samochód używany?

Samochód używany, podobnie jak samochód nowy, wymaga należytej uwagi. Co to oznacza? Powinniśmy dbać o niego tak samo, jak o auto z salonu. Choć zwykle wydaje nam się, że o samochód używany nie musimy aż tak mocno dbać, nic bardziej mylnego! Warto pomyśleć o tym w ten sposób, że będzie nam służyć przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat. Co zatem warto zrobić? Jak dbać o samochód?

Porządne mycie

Nie zapomnijmy, że samochód używany wymaga porządnego mycia. Dbajmy o auto i minimum raz na dwa tygodniu odwiedźmy myjnię samochodową, choćby tylko po to, by spłukać brud. Jeśli pogoda na zewnątrz jest kiepska np. podczas zimy, gdy jest plucha lub jesieni, umyjmy samochód raz na tydzień przynajmniej. Dlaczego jest to takie ważne? Czysty samochód sprawi, że nie będzie postępowała na nim korozja, nie będzie pokrywał się rdzą. Pamiętajmy o tym.

Regularna wymiana opon i uzupełnianie płynów

Niektórzy użytkownicy samochodów używanych nie biorą pod uwagę faktu, że należy regularnie wymieniać opony. Jeśli nadchodzi zima, zmieńmy opony na zimowe, analogicznie zróbmy z latem. Niektórzy decydują się również na opony całoroczne, jest to także dobre rozwiązanie. Ponadto pamiętajmy, że należy regularnie wymieniać płyny w samochodzie: olej, płyn hamulcowy, filtry powietrza, aby samochód był sprawny i dobrze działał. Warto mieć swojego, zaufanego mechanika, który pomoże nam wszystko dokładnie sprawdzić i zaradzi problemom, a w razie czego wymieni. Nie zapominajmy również o tym, by dokonywać regularnych przeglądów samochodów, nawet tych używanych.

Samochody używane – Poznań komisy

Jeśli interesują nas samochody używane z Poznania z komisów, możemy zajrzeć na stronę: http://www.papis.pl/, tam z pewnością uda nam się znaleźć wiele ciekawych aut, godnych polecenia, ale także samochodów z gwarancją, gdyż to jest dla niektórych bardzo ważne. Pamiętajmy, że warto decydować się na samochody używane z polecanych i sprawdzonych salonów, tylko wtedy mamy pewność, że decydujemy się na naprawdę dobre jakościowo auto! A na tym na pewno nam bardzo zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *