auto
Posted in: Dbanie o auto

O czym trzeba pamiętać zimą, dbając o auto?

Samochód zimą można śmiało to stwierdzić, jest narażony na działania czynników zewnętrznych w o wiele większym stopniu. Ujemna temperatura, mróz, nie działają pozytywnie na układ samochodowy, czy to na nowy, czy używany, choć nie ukrywajmy, że w większym stopniu narażone są oczywiście auta używane, które przejechały już wiele kilometrów. O czym musimy pamiętać zatem, dbając o samochód zimą? Zobaczcie!

Niezbędnik w aucie

Przede wszystkim pamiętajmy, aby zakupić cały, niezbędny sprzęt do odgarniania śniegu i niwelowania zamrożeń, spowodowanych przez minusowe temperatury. Mowa tu oczywiście o zmiotce, popularnej skrobaczce i płynowi do szyb, który rozmraża lód. Warto mieć na uwadze w tym wypadku, aby skrobaczki używać tylko wtedy, gdy zachodzi taka konieczność! O co chodzi? Nie zdzierajmy zanadto szyb skrobaczką, gdyż możemy uszkodzić strukturę szyby. Najlepiej, jeżeli powolnymi ruchami zeskrobiemy te warstwę, która podda się po użyciu wcześniejszym płynu.

Wymiana opon lub ich sprawdzenie

Jeśli używamy opon całorocznych, sprawdźmy, czy nadadzą się do dalszej jazdy zimowej, jeśli natomiast wymieniamy na zimowe, zobaczmy, czy opono są nadal dobre! Pozostaje pytanie, jakie auto warto wybrać, jeśli celujemy w używane. Samochód do 40000 możemy śmiało wybrać ze strony: http://www.papis.pl/. To tu znajdziemy nie tylko dobre samochody używane, ale też z gwarancją, dzięki której nie będziemy musieli martwić się o naprawy auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *